Microsoft’un kurucularından olan Bill Gates, önceki hafta Windows’un kendi geliştirdiği akıllı telefon olan Windows Phone’u kullanmadığını ve farklı bir cihaza geçiş yaptığını ifade etmişti. Bunun gibi bir itiraf da Microsoft Phone’u hazırlayanlardan biri ve tanıtım yüzü olan Joe Belfiore’dan geldi.

1. Neden Yolun Sonu?

Neden Yolun Sonu?

Microsoft, kendi tasarımı olan bu akıllı telefonu çok büyük umutlar ile piyasaya sürmüştü. Ancak beklenen olmadı ve telefon piyasada tutunmayı başaramadı.

Belfiore, uygulama geliştirebilmek adına oldukça fazla çaba sarf edildiğini, bu uğraşın oldukça maliyetli olduğunu ve kullanıcı sayısının az olması nedeni ile de şirketlerin yatırıma yaklaşmadığını belirtti.

Kullanıcılar desteklenecek

Microsoft Phone tanıtım yüzü olan Joe Belfiore, bundan sonraki süreçte Windows 10 mobile için yeni donanımlar ve özellikler geliştirmeyeceklerini ifade etti. Tam da Windows kullanıcıları yazılım güncellemesi beklerken yapılan bu değişik ile bundan sonra telefon artık sadece bug düzenleme ve güvenlik güncellemesi alacak.Belfiore’un söylediklerine göre, hali hazırda Windows Phone kullanan kullanıcılar desteklenmeye devam edecek; ama yeni donanımlar geliştirmeyecekler.Belfiore’un ifade ettiğine göre Microsoft, Android veya IOS kullanmak isteyecek Windows 10 müşterilerini desteklemekten vazgeçmeyecek.

Bill Gates’in itirafı

Benzer bir itirafı da Microsoft’un kurucusu Bill Gates dile getirmişti. Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Bill Gates, çok konuşulan itirafında, şirketin kendi geliştirmiş olduğu akıllı telefon modeli olan Microsoft Phone’u kullanmayı bırakıp, pek çok uygulama içeren başka bir akıllı telefon kullanmaya başladığını belirtmişti.

Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları