Yapılan bir araştırmaya göre 1998 den günümüze en çok komedi filmlerini izledik ve izlemeye devam edioruz. Sizler için son zamanların rekortmen filmlerini araştırdık.

 Türk sinemasında türlere göre en çok izlenen filminde liderliği Şahan Gökbakarın  Recep İvedik 5 göğüsledi. Film 7 milyon 437 bin 5 kişi tarafından izlenerek tüm zamanların en çok izlenen yapımı oldu.

2006 yılında vizyona giren Kurtlar Vadisi Irak 4 milyon 256 bin 567 kişi tarafından izlenerek sinema tarihinde en çok izlenen ikinci yapımı unvanını alırken aksiyon dalında ilk sırada yer aldı.

Cem Yılmaz’ın 2004 yapımı G.O.R.A, 4 milyon bin 711 izleyici rakamıyla en çok izlenen üçüncü yapım

dram dalından liderliği elde eden Babam ve Oğlum 3 milyon 839 bin 883 kişi tarafında izlenerek en çok izlenen dördüncü film oldu. Uzun yıllar unutulmayacak bir filme imza atan Çağan Irmak bu filminden sonra istenilen başarıya ulaşamasa da seyircinin gözünden başarılı yönetmenlerden 

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı New York’ta Beş Minare 3 milyon 474 bin 495 seyirciyle en çok izlenen beşinci film oldu. Gerçi son zamanlarda filmlerinden çok siyasi anlamda gündemde olan Mahsun Kırmızı gül son filmi Vezir parmağı ile gişede çakılsada filmlerinde hatrı sayılır seyirci kitlesi toplamayı başardı

Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları