Elmanın diğer yarısı kabul edilen erkeklerin bazı özellikleri kadınlara çekici gelmektedir. Çekicilik sadece yakışıklılıkla olmaz. Küçük detaylar kadınların erkekleri daha cazip bulmasını sağlamaktadır. Erkekler verilen ipuçlarını izleyerek kendinde olan eksikleri görüp tamamlayarak cazibe merkezi haline gelebilir. İlgi duyanlar için işte o özellikler:

1-Kibarlık

Nazik, kibar bir erkek çirkin de olsa kadınların ilgisini çeker. Kadınlar kendileri için bir aracın kapısını açan veya masaya oturmaları için sandalyelerini çeken erkekleri beğenir, cazip bulur. Erkekler şunu iyi bilmelidir ki zekâ olmadan tek başına kibarlık fazla işe yaramayacaktır.

2-Esprili olmak

Güldüren, yerinde ve zamanında iyi espri yapabilen erkekler de kadınların gözdesidir. Eğlenceli bir ilişki veya arkadaşlık her zaman için aşırı ciddiyetten daha iyidir. Mizahi yönü güçlü, çekinmeden kahkaha atabilen bir erkek diğer adaylardan bir adım öndedir.

3- Kararlı, güçlü bir duruş

Kadınlar yaşanılanlar karşısında güçlü olan ve aldığı kararların arkasında duran erkekleri karakterli bulur. Beden olarak güçten öte karakterde güçlülük ve kararlılık kadınlarda güven duygusu uyandırır.

4- Düşünceli davranış

Bir kadının doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günlerini bilmek, hatırlamak erkeklere artı puan kazandıracaktır. Özel günlerde sadece bir öpücük veya bir buket çiçek verse bile sevdiği veya arkadaşlık ettiği kadını düşünen bir erkek kadınlara çekici gelecektir.

5-Sakin olabilmek

Öfkeli davranışlar göstermeyen, can sıkıcı bir durumda bile sakinliğini koruyabilen bir erkek olaylara hâkim olacak, kadınları kendinden uzaklaştırmayacaktır. Öfke ancak karşı tarafta korku yaratır. Zorluklarla başa çıkmak sükûnetle daha kolay olacaktır. Kendi halinde, başkalarını olur olmaz rencide etmeyen, kendisine yapılan hataları bile olgunlukla karşılayabilen erkekler çekicilikte tavan yapar.

6-Samimiyet

Cool olmak uğruna soğuk, umursamaz davranan bir erkeğe kadınlar fazla katlanamaz. Samimi davranışları olan erkekler kadınlarda daha fazla ilgi uyandırır. Ayrıca insanlarla olan ilişkilerinde de saygılı ve uyumlu olan erkekler baş tacı edilir.

7-Özgüvenli olmak

Kadınlar ukala, kibirli insanlarla özgüvenli insanları kolay ayırt edebilir. Kadınların erkek tercihi özgüvenli, kendisiyle ve hayatla barışık olanlardan yanadır. Kendinden emin olan ve düşüncelerini iyi ifade edebilen erkekler kadınlara güven verir.

8- Temiz ve düzenli olmak

Bir erkeğin temiz ve bakımlı olabilmesi için illaki pahalı giysiler ve ayakkabılar giymesi gerekmez. Gösterişli olmakla temiz olmak başka şeylerdir. Kaliteli giyinen, üstü başı temiz olan, saçına sakalına özen gösteren bir erkek kadınların ilgisini çekerler, bir de hoş kokuyorlarsa tam puan alırlar. Ev yaşamında da eşyalarının her biri ayrı bir köşeye fırlatılmayan, masası, yatağı ve diğer eşyaları düzen içinde olan erkekler kadınları kendine çeker.

9-Yemek yapabilmek

Mutfakta yetenekli olan, sevgilisi veya kız arkadaşı için çok detaylı olmasa da leziz bir akşam yemeği hazırlayabilen, bu arada romantizmi de ihmal etmeyen bir erkek akıldan çıkmayacak, bir sonraki hamlesi sabırsızlıkla beklenecektir.

10- Etkili bir ses tonu

Erkeklerdeki kalınca, tok ses tonları kadınların ilgisini ince seslere sahip olanlardan daha çok çekmektedir. Konuşmalarında ağırlığını hissettirebiliyorsa, belli bir kültür birikimi de varsa o erkeğin arkadaşlığından büyük keyif alınır.

Çekicilik diğer pek çok şey gibi göreceli olabilse de genel bazı özelliklerden bahsettik. Belki de bazı erkeklerin kendini yeniden gözden geçirmesinin zamanıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları